gry opiekowanie się małymi dziećmi

Gry Opiekowanie się Małymi Dziećmi

Gry opiekowanie się małymi dziećmi. Dzisiejsi rodzice często borykają się z brakiem czasu, więc pomoc w organizacji zajęć dla dzieci z pewnością będzie dla nich wielką ulgą. Istnieje wiele zabaw i gier, które mogą w interesujący sposób zająć dzieci podczas opieki. Oto kilka przykładów, które mogą być świetnym punktem wyjścia do wspólnej zabawy.

Pomysły na Kreatywne Zabawy

Zastanawiasz się, czy można wymyśleć kreatywną zabawę jedynie z przyborami do rysowania i majsterkowania? Oto dla Ciebie długa lista pomysłów na zajęcia, które zabawią dzieci, wykorzystując sztukę i rękodzieło:

 1. Zrób ciastolinę – użyj prostego przepisu do mikrofalówki. Stwórz kilka postaci! Złóż papierowy gadający kwadrat dla zabawy w interaktywną grę.
 2. Zrób maski zwierząt – użyj tektury lub talerzy papierowych, kredki, brokat, uszy, pióra i cienką gumkę, aby stworzyć maski ulubionych zwierząt, takich jak pies, kot, królik, kurczak.
 3. Stwórz zabawne twarze – użyj talerzy papierowych z farbą i brokatem, aby zrobić śmieszne twarze. Zrób odciski dłoni lub stóp farbą lub obrysy kredką.
 4. Stwórz krokodyla – użyj kartonowych opakowań po jajkach, zielonych kredek i farb.
 5. Nawleczaj bransoletki – twórz stosy bransoletek z owocowych kółek nawleczonych na cienką gumkę.
 6. Stwórz kolaż – używając kleju, papieru i obrazków ze stron czasopism. Maluj wałkami, szablonami, pędzlami, stemplami, gąbkami.
 7. Stwórz sztukę naklejek – umieść naklejki (np. żaby, motyle) na kolorowym papierze, aby stworzyć dzieło sztuki.
 8. Użyj szablonów – śledź z szablonami, papierem, kredkami lub farbą i wałkami.
 9. Stwórz autoportret – narysuj autoportret LUB obrysuj całe ciało leżące na papierze rzeźniczym, aby stworzyć portret w naturalnej wielkości.
 10. Stwórz scenę podwodnego świata – używając zielonego papieru jako tła i naklejając kształty ryb i koralowców.
 11. Zrób lalki – użyj kolorowych skarpet i przyszyj kilka guzików na oczy.
 12. Projektuj samoloty – użyj papieru i markerów, aby stworzyć własne maszyny latające. Spróbuj różnych konstrukcji i zobacz, który poleci dalej.
 13. Nawleczaj naszyjniki – użyj makaronu, farby, brokatu i gumki, aby stworzyć naszyjniki.
 14. Zrób kartkę dla kogoś wyjątkowego – użyj papieru, rysunków i zdjęć, aby stworzyć kartkę do wysłania dziadkom.
 15. Zrób grzechotki muzyczne – użyj małych plastikowych butelek po soku, wypełnionych ryżem.
gry opiekowanie się małymi dziećmi

Pomysły na zabawy z dziećmi w domu

 1. Domowe turnieje wiedzy, to może być znajomość geografii, historii, bajek, roślin, czy innych rzeczy jakie tylko przyjdą wam do głowy. Już samo tworzenie gry i wymyślanie zasad jest kreatywną zabawą.

  Dzieci skorzystają z konkursów, nie tylko poprzez wygrywanie nagród, ale też dzięki nauce przez zabawę. Zobaczą, że nauka może być przyjemna i daje korzyści, a pozyskana wiedza satysfakcję, na pewno dowiedzą się przy okazji wielu nowych rzeczy i rozwiną swoją pewność siebie.
 2. Potrzebujesz motywacji by zrobić porządki w szafie? Zróbcie z dziećmi pokaz mody, niech pociechy same wybierają strój i dodatki. Może się okaże, że mają smykałkę do mody, a może wprowadzą nowe trendy. Tak czy inaczej czeka Was wspaniała zabawa i dużo śmiechu. Przy okazji sprawdzisz, z których ubrań wyrośli i możesz je powyciągać z szaf.

Opublikuj komentarz