zabawa w dom

Zabawa w dom dla dzieci – 4 pomysły

Zabawa w dom to popularna rozrywka dla dzieci, która polega na serwowaniu rodzicom fikcyjnych posiłków z wody i lokalnych roślin. Choć czasy się zmieniają, ta zabawa nadal sprawia radość. Można stworzyć atrakcyjną kuchnię dla dzieci na zewnątrz, wykorzystując dostępne materiały, co nie wymaga dużych kosztów. Poniżej kilka pomysłów na takie kuchnie plenerowe.

Prosta kuchnia dla dziecka w ogrodowym stylu

Jest to kuchnia przy strumyku lub kałuży, z drewnianymi skrzynkami i kuchennymi przyborami. Wystarczy kilka drewnianych skrzynek imitujących kuchenne szafki i stół, taboret dla pani domu, kuchenne przybory, no i pogodny dzień. Reszta zrobi się już sama, a zupy z kamykami czy dodatkiem kwiatów będą smakować wyśmienicie.

Podwórkowa kuchnia dla dziecka

Jest to kuchnia wymagająca pracy z drewnem, z prawdziwym zlewem i półkami. Do jej stworzenia potrzebny będzie ktoś, kto lubi pracować z drewnem. Bo szkielet tej kuchenki to drewniana podstawa zrobiona ze starego blatu i kilku desek. Pamiętajcie o wycięciu w blatach otworów na zlew oraz zamontowaniu półek i wieszaków na kuchenne przybory. Reszta pójdzie już łatwo – trochę zabawek, trochę zalegających w domu przypraw oraz nieużywanych przyborów i nasza kuchnia plenerowa gotowa na wielogodzinne gotowanie.

zabawa w dom

Kuchnia dla dziecka z niepotrzebnych materiałów

Jest to kuchnia zbudowana z materiałów pozostałych po budowie, z elementami takimi jak drewniane klocki, skrzynki na owoce i naczynia z odzysku. Jeżeli na Waszym podwórku zalegają deski, palety, płyty OSB, to macie ułatwione zadanie. Do tego szafki ze skrzynek na owoce,  drewniana deska z haczykami w postaci gwoździ, naczynia z odzysku i kilka gustownych drobiazgów.

Przenośna kuchnia dla dziecka z kartonu

Jest to typ kuchni, która jest bardziej skomplikowana w wykonaniu, ale oferuje takie elementy jak zlew, piekarnik, kran, szuflady i palniki. Taka przenośna kuchenka z kartonu stanowi już większe wyzwanie, a żeby ją zrobić przydadzą się podstawy wiedzy o składaniu mebli. Taka kuchnia ma dodatkową zaletę – można ją postawić w domu, albo wynieść na taras czy podwórko.

Opublikuj komentarz